Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2024

Gösterim: 99

Engelsiz Üniversite Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü Tarafından Farkındalık Semineri Gerçekleştirilmiştir.

Engelsiz Üniversite Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü, Spor Bilimleri Fakültesi ve Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Farkındalık  Semineri  Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe konuşmacı olarak  Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı ve Engelsiz Üniversite Öğrenci Birimi Koordinatörü  Dr. Öğr. Üyesi Büşra Süngü katılım gösterdi.  Etkinliğe Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi , Şehit Mehmet Günenç Anadolu Lisesi ve Enerjisa Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri yoğun bir katılım sağladı. 
Seminerde özel gereksinimli bireyler için sporun önemi , spor olanakları ve sporla dönüşen hayatlar üzerinde duran Dr. Öğr. Üyesi Büşra Süngü sunumunun sonunda öğrencilerin Golbol sporunu sahnede oynamalarını sağladı. Öğrencilerin yoğun katılım ve ilgi gösterdiği uygulama görme yetersizliği olan bireylerle empati yapabilmek için mükemmel bir deneyim sundu. 
Ayrıca seminerde Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük  Eğitimi Bölümü öğrencisi Mehmet Doğru'nun Tekerlekli Sandalye Masa Tenisine başlama yolculuğunu  ve yaşam hikayesini paylaştığı  konuşması  salonda büyük beğeni topladı.


Fotoğraflar