Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2024

Gösterim: 66

Koordinatörlüğümüz ve Spor Bilimleri Fakültesi İşbirliği ile Golbol Turnuvası Yapılmıştır.

Tübitak-2209 öğrenci projesi kapsamında Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği öğrencilerinden Muhammed Özgür Karaduman, Perihan Kermen, Elif Günhan ve  Muhammed Hüseyin Yaş’ın proje ekibinde yer aldığı, Doç Dr. Büşra Süngü'nün danışmanlığında gerçekleştirilen proje golbol turnuvası ile sona ermiştir. Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile görme yetersizliği olan bireylerin bir araya geldiği proje 10 hafta boyunca perşembe günleri golbol antrenmanları ile devam etmiştir. Proje sonunda antrenmanlara katılan öğrenciler ve görme yetersizliği olan bireylerden 5 takım oluşturulmuştur. Takımlar golbol turnuvasında karşılaşarak mücadele etmişlerdir. Turnuva sonunda dereceye giren takımlara madalya verilmiştir. Ayrıca projeye katılım sağlayan tüm öğrencilere katkılarından dolayı günün anlam ve önemine yönelik madalya hediye edilmiştir. 
Hayatlarında ilk madalyalarını kazanan görme yetersizliği olan bireyler için unutulmaz anların yaşandığı proje ile üniversite öğrencilerinin muhteşem bir deneyim kazanmalarına katkı sağlanmıştır. 


Turnuvaya katılım sağlayan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yağmur Akkoyunlu ve Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyelerine ve Özel Anka Hayat Özel Eğitim Merkezi Müdürü İrem hanım'a teşekkür ederiz.  Ayrıca böylesine anlamlı ve etkili bir projeyi gerçekleştiren proje ekibine teşekkür eder, başarıların devamını dileriz.